Skype API – ovládání Skype pomocí Pidgina

02. 05. 2010

Autor článku: Filip Čapek

Díky Pidginovi můžete mít všechny vaše kontakty pěkně pohromadě, ale pokud používáte Skype máte tak trochu smůlu, díky uzavřenosti Skype protokolou ho nelze implemetovat přímo do programu. Existuje však plugin, který Vám umožní mít Skype kontakty v Pidginovi.

Plugin s jménem Skype API, který udělal Eion Robb je určen jako kompletní náhrada za uživatelské rozhraní Skype. I s tímto pluginem však musíte mít Skype spuštěno, tento plugin Vám pouze dovolí ho ovladát přez Pidgina a mít tak kontakty všech IM sítí pohromadě.

Stažení pluginu

Plugin lze stáhnout zde : http://eion.robbmob.com/ pro Windows i Linux.

Instalace pluginu

Plugin lze nainstalovat dvěma způsoby

 1. Pokud jste stáhli .exe (Windows) nebo .deb (Ubuntu, Debian) instalační soubor, stačí spustit a průvodce plugin nainstaluje.
 2. Pokud jste stháli .dll (Windows) nebo .so (Linux) knihovnu, stačí ji nakopírovat do složky plugins, kterou najdete tam kde máte nainstalovaný Pidgin, např. C:\Program Files\Pidgin\plugins\ (Windows), ~/.purple/plugins (Linux).

Nastavení pluginu

Skype musí běžet a musíte být přihlášen.

V Pidginovi stačí přidat nový účet a vybrat protokol Skype, zadáte svoje skype jméno a na záložce pokročilé si nastavíte hodnoty podle toho jak Vám vyhovují.

Nyní otevřete Skype a umožněte Pidginovi přístup k API. Hotovo, nyní už máte Skype kontakty v Pidginovi a můžete volat, chatovat, psát sms, atd.

6 komentářů to “Skype API – ovládání Skype pomocí Pidgina”

 1. David Says:

  musim řict že na win 7 funguje velice skvěle doporučuju

 2. lafish Says:

  Mám linux xubuntu-a plugin funguje ! Ať už máte windows nebo linux tak si to stáhněte! super

 3. Sudzi Says:

  Nevím proč, ale ukáže mě to jen jeden kontakt ze skype 😀 .. BTW: když ve skype otevřu kontakt ,který v Pidginu je z neznámého důvodu skrytý ,tak se otevře okno aji v Pidginu :/ zajimavé…

 4. Ježura Says:

  Funguje to skvěle, jenom by mě zajímalo, jestli jde nějak nastavit, aby systémový hlášky zobrazovaly i změny stavu Skype kontaktů. Zprávy to normálně hlásí…

 5. BassClide Says:

  Jen je skoda, ze koncem roku konci podpora API ze strany skypu, takze pravdepodobne prestane tento plugin fungovat.

 6. Jogi Says:

  Skype> no sice je škoda podpory API, ale na druhou stranu co vlastní skype MS, tak to s ním nevypadá dobře a už to, že jde celá konverzace přes centrální úložistě a může si kde kdo přečíst co si píšeš, tak mě to pomalu vede k odklonu od Skype a hledání nového řešení. Obdobně jako před pár lety ICQ > jabber.