Problémy s češtinou

Dnes se na serveru Root.cz objevila informace ohledně problémů s češtinou v názvech skupin. Při přesouvání kamarádů může dojít ke smazání celé skupiny. Celý článek si můžete přečíst ZDE

AOL, AIM and Openness

Dnes se objevila na blogu Marka Dolinera, jednoho z vývojářů Pidginu, zpráva o změnách chystaných společností AOL, která provozuje služby AIM a ICQ. Stručně zmiňuje historii vývoje OSCAR protokolu a zejména rozebírá nedávné rozhodnutí společnosti AOL zrušit stávající Open AIM program.

To znamená, že nebude volně dostupná dokumentace k protokolu OSCAR. Nynější přihlašovací metody do sítí AIM a ICQ se mohou kdykoli změnit, aniž by společnost AOL kohokoli upozornila. Dostaneme se tudíž do fáze před několika lety, kde vládne maskování a reverzní inženýrství.

Celý článek (EN): ZDE

Facebook oficiálně přes XMPP

10. 3. 2010 byla oficiálně spuštěna služba v sociální síti Facebook, díky níž lze s vašimi kontakty komunikovat přes XMPP (Jabber) protokol.

Oficiální zpráva: http://blog.facebook.com/blog.php?post=297991732130

(Pokračování textu…)

Kontrola pravopisu v Pidginu

Kontrolu pravopisu můžete využívat pomocí projektu Aspell, která je šířena jako GNU GPL. Kontrola pravopisu tak není pouze doménou oficiálního ICQ klienta, ale i v Pidginu ji můžete mít. Pro správnou funkci je nutné nainstalovat balíček aspell-XX, kde XX je jazykové označení. Můžete si tak nainstalovat mnoho dalších jazyků.

wiki: GNU Aspell, případně zkráceně Aspell, je standardní program kontrolující pravopis slov pro GNU aplikační software vyvinutý jako náhrada za Ispell. Je možné jej přeložit i pro jiné Unix-ové operační systémy a Microsoft Windows. Hlavní program je licencovaný podle licence GNU Lesser General Public License, dokumentace je licencovaná podle GNU Free Documentation License. K dispozici jsou slovníky v okolo 70 jazycích. Hlavním správcem je Kevin Atkinson.

Pidgin je fakt super

Pidgin (dříve Gaim) je multi – protokolový instant messaging (IM) klient pro Linux, BSD, MacOS X a Windows. Kompatibilní s ICQ (Oscar protocoll), MSN Messenger, Yahoo, IRC, Jabber, Gadu – Gadu, SILC, GroupWise Messenger a Zephyr networks.

Pidgin uživatelé můžou být přihlášení do systému k vícenásobným účtům na vícenásobných IM sítích současně. To znamená, že můžete povídat s přáteli na AOL Instant Messenger, stejně tak s přáteli na Yahoo Messenger a současně být na IRC.

Pidgin podporuje mnoho rysů z různých sítí, jako přenos souborů, odchozí zprávy, psaní oznámení a další. Jeden z populárních rysů je Buddy Pounces, který umožňuje poslat vzkaz, přehrát zvuk, nebo spustit program, když specifický kamarád odejde, kontrola pravopisu, tabulkové konverzace a mnohem více. Pidgin se integruje do Windows system tray. To Vám dovolí pracovat s aplikací, aniž by musel být stále na ploše.

Běží na několika platformách zahrnující Windows, Linux a Qtopia (Sharp Zaurus a iPaq).

Pidgin: Náhrada za originálního ICQ klienta (živě.cz)

Mnoho uživatelů oficiálnímu ICQ 6.0 klientovi vytýká paměťovou nenasytnost, designérskou přeplácanost a nejednou ho nazývá velkou blikající bublinou plnou reklam. Pidgin 2.0 je jiný, nabízí skromný vzhled s širokou podporou sítí, a to vše bez reklam.

(Pokračování textu…)

Nedostupnost ICQ v klientovi Pidgin

Nedostupnost ICQ v klientovi Pidgin opravuje nově vydaná verze 2.4.3. Starší verze je možné opravit ručně upravou knihovny /usr/lib/purple-2/liboscar.so.0.0.0, například následujícím způsobem.

Instalace hexa-editoru:
apt-get install khexedit

Záloha knihovny:
cp /usr/lib/purple-2/liboscar.so.0.0.0 /usr/lib/purple-2/liboscar.so.0.0.0.20080701

Změna práv:
chmod o+w /usr/lib/purple-2/liboscar.so.0.0.0

Úprava knihovny (ALT+F2):
khexedit /usr/lib/purple-2/liboscar.so.0.0.0

V řetězeci:
0a 01 66 c7 45 b2 14 00 66 c7 45 b4 34 00 66 c7

Nahradit:
0a za 0b.

Změna práv:
chmod o-w /usr/lib/purple-2/liboscar.so.0.0.0

Ověřeno v Pidgin 2.4.1 na Ubuntu 8.04 a v Pidgin 2.4.2 na Debian Lenny.

zdroj:
http://www.abclinuxu.cz/forum/show/231124

GPL, LGPL

Oboje jsou licence, v čem se však liší? následující text byl z části převzat z wikipedie…

(Pokračování textu…)

HELP: Jsem stále offline

Vaši kamarádi Vás stále vidí offline, přestože jste online? Tento problém se může vyskytnout, a není v podstatě žádné vysvětlení co se děje. Řešením je ale nastavit si jiný status, odhlásit se a opět se přihlásit. Cílem je resetovat nastavení – jak to provedete, je už Vaše věc 🙂

Pidgin 2.5.0

Co je nového v novém Pidginu? Dříve šlo přidávat ke kontaktům ikony jen pomocí přetahování, teď je to zase o něco jednodušší. je vyřešeno zamrzání Pidgina při ztrátě kontaktu s Jabber serverem.